Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Kolejna ścieżka wytyczona

2022-11-10
 

W środę (9.11) nastąpiło otwarcie nowej atrakcji Aroboretum Bramy Morawskiej – „Ścieżki Przyrodniczej”. To kolejna inicjatywa, która w znaczący sposób podnosi potencjał edukacyjny i turystyczny naszego arboretum.

Nowopowstała atrakcja w przystępny i przyjazny sposób przedstawia bogactwo fauny i flory zielonych płuc naszego miasta. Zarówno dorośli jak i dzieci mają szansę poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą i w pełniejszy sposób korzystać z czasu spędzonego na łonie natury, do czego z całego serca zachęcamy.

To właściwie ostatnia z pilnych inwestycji w naszym arboretum. W ciągu dwóch lat udało się już wytyczyć ścieżkę filozoficzną i oznaczyć atrakcje ze ścieżki historycznej, wykonać drewniane stojaki na rowery; na ukończeniu jest toaleta, do Zaczarowanego Ogrodu prowadzi platforma dla osób niepełnosprawnych, pojawiły się także nowe kierunkowskazy, a turyści mogą nie tylko skorzystać z usług przewodnickich i oferty warsztatowej, ale także nabyć pamiątki i odpić pamiątkowe pieczątki – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Dawid Wacławczyk.

Inwestycja zrealizowana została dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym z Wojewódzikiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a w jej powstaniu duży wkład mieli podopieczni Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

W pierwszym, otwierającym ścieżkę przejściu udział wzięli wiceprezydent Racibórz Dawid Wacławczyk uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, podopieczni Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich, kierownicy z jednostek, które wspólnie z ABM dbają o rozwój turystyki w Raciborzu, reprezentujący m.in. SOWA Racibórz, Visit Racibórz, Muzeum w Raciborzu i  Wydziału Promocji UM Racibórz. O wymiar merytoryczny zadbali pracownicy Arboretum.

 

do góry