Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Kolejne pozyskane miliony z korzyścią dla raciborskich (..)

Kolejne pozyskane miliony z korzyścią dla raciborskich dzieci

2023-03-20
 

W kwestii inwestycji z myślą o najmłodszych raciborzanach miasto ma się czym pochwalić. Rok temu oddaliśmy do użytku nowy żłobek miejski, w tym roku powstanie zupełnie nowe przedszkole w Markowicach, placówki miejskie sukcesywnie są remontowane i doinwestowywane, przez co komfort maluchów jest coraz większy. Z myślą o kolejnych inwestycjach, w ubiegłym miesiącu Miasto Racibórz zawnioskowało o dofinansowanie w ramach programu "MALUCH +".

Wniosek na kwotę 3 493 466, 00 zł został pozytywnie rozpatrzony. Środki pochodzą ze źródeł Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Europejskich Rozwoju Społecznego. Środki te pozwolą na rozbudowę żłobka przy ulicy Słonecznej i poprawę warunków pobytu przebywających tam dzieci. Rozbudowa planowo ma zapewnić ok. 70-80 nowych miejsc dla najmłodszych. Dodatkowo zaplanowano montaż windy co poprawi dostępność budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dziś podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego, Senator RP Ewy Gawędy, Naczelnika Wydziału Edukacji UM Racibórz Krzysztofa Żychskiego oraz Dyrektor Zespołu Żłobków w Raciborzu Katarzyny Żelazko przedstawiono najważniejsze szczegóły dotyczące planowanej przyszłości miejskiego obiektu.

Dokumentacja projektowa uwzględniać będzie instalację Odnawialnych Źródeł Energii dzięki czemu żłobek na Słonecznej stanie się o wiele bardziej przyjazny środowisku i oszczędny. Modernizacja placówki sprawi, że nie będzie ona odbiegała standardem od oddanego do użytku w zeszłym roku nowoczesnego żłobka na Ostrogu.

To, że dobrze wykorzystaliśmy pozyskane środki zewnętrzne na budowę nowego żłobka przy ulicy Bielskiej, także przełożyło się na to, że teraz nasz wniosek również uzyskał pozytywne opinie. Widać, że środki, które są kierowane do nas są dobrze wykorzystane – mówił podczas konferencji Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

do góry