Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Koniec z kolejkami przed drzwiami biura paszportowego

Koniec z kolejkami przed drzwiami biura paszportowego

2022-04-19
 

W ostatnich tygodniach zwrócić można uwagę na długie kolejki ustawiające się przed drzwiami Biura Paszportowego w Raciborzu przy ul. Batorego. Długie chwile spędzone na czekaniu na swoją kolej były szczególnie uciążliwe podczas niesprzyjającej pogody, oraz dla osób starszych.

Problem wybrzmiewał od jakiegoś czasu, był również sygnalizowany na posiedzeniu Rady Miasta. Tymczasem już kilka tygodni temu z inicjatywy Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego Urząd Miasta opracował, a w tym tygodniu udostępnił system, dzięki któremu klienci pobierają przypisane sobie numery, a te wyświetlane są na ekranach umieszczonych w przedsionku Biura Paszportowego, w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta, oraz w oknie Biura Paszportowego (dla osób czekających na zewnątrz).

Takie rozwiązanie poprawi komfort oczekiwania osobom czekającym na swoją kolej. - Cieszę się, że jako Urząd Miasta mogliśmy choć trochę przysłużyć się także innej instytucji i jej klientom. Otrzymuję już pierwsze informacje od pracujących w Biurze Paszportowym pań, które w dobrych słowach wypowiadają się na temat naszego systemu – mówi Dariusz Polowy.

 

do góry