Projekty i inwestycje unijne
 • Język migowy
 • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Konkurs wiedzy o ruchu drogowym w raciborskiej bibliotece

Konkurs wiedzy o ruchu drogowym w raciborskiej bibliotece

2023-10-02

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to akcja edukacyjna mająca na celu uświadomienie mieszkańców miast jak ważna dla zdrowia i dobra środowiska jest zmiana niekorzystnych przyzwyczajeń i wybranie alternatywnych, ekologicznych środków przemieszczania. Propaguje się chodzenie, jazdę na rowerze oraz korzystanie z komunikacji miejskiej. 

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej
im. Ryszarda Kincla w Raciborzu włącza się w tą akcję poprzez organizację Konkursu wiedzy o ruchu drogowym pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Celem Konkursu jest upewnienie młodzieży szkół podstawowych z Raciborza i powiatu, że znajomość zasad ruchu drogowego przyczyni się do zwiększenie bezpieczeństwa podczas korzystania z roweru czy hulajnogi. 

W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 52 uczniów z dwunastu szkół podstawowych. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy (klasy 4-6 oraz 7-8) zmierzyli się z testem pisemnym, do którego pytania przygotował aspirant sztabowy Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Raciborzu pan Tomasz Florek. Jak pokazała punktacja oraz pokonkursowe dyskusje, pytania były trudne
i podchwytliwe jednak uczestnicy nie poddali się i każdy z nich ukończył test. Jury w składzie asp. sztab. Tomasz Florek oraz Dyrektor Małgorzata Szczygielska po zliczeniu punktów oraz trzech ustnych dogrywkach wyłonili zwycięzców. 

Laureatami zostali: 

 • W kategorii klas 4-6 
 1. miejsce zajął Jakub Dudek 
 2. miejsce zajęła Milena Adamczewska 
 3. miejsce zajęła Zuzanna Kondys 
 4. miejsce zajęła Antonina Hawro. 
 • W kategorii klas 7-8 
 1. miejsce zajęła Łucja Szymiczek 
 2. miejsce zajął Dawid Skupch 
 3. miejsce zajęła Karolina Świrk 
 4. miejsce zajęła Ewelina Stopa. 

 

W klasyfikacji drużynowej najlepsza w kategorii klas 4-6 była Szkoła Podstawowe nr 15 w Raciborzu natomiast w kategorii klas 7-8 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Raciborza. 

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy za uczestnictwo oraz niezbędny dla każdego właściciela roweru upominek. 

Organizatorzy dziękują uczniom za liczne zgłoszenia, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz asp. sztab. Tomaszowi Florkowi za czuwanie nad poprawnością merytoryczną konkursu. 

19 zdjęć

Konkurs transport biblioteka

do góry