Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Maluchy w krainie dźwięku. Instrument niespodzianka

Maluchy w krainie dźwięku. Instrument niespodzianka

2024-02-06

"Maluchy w krainie dźwięku" to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami oraz uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą.

Najbliższe spotkanie umuzykalniające w Raciborskim Centrum Kultury już w niedzielę 18 lutego o godzinie 16.00. Tym razem bohaterem będzie tajemniczy instrument niespodzianka.

plakat

Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty z cyklu "Maluchy w krainie dźwięku" wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są na podstawie teorii i doświadczeń amerykańskiego psychologa muzyki — prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę, wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki, tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazywany jest duży bagaż pozytywnych emocji, publiczność wciągana jest do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew czy efekty dźwiękonaśladowcze.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury — Dorota Banaś.

Co miesiąc "Maluchy w krainie dźwięku" proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy.

Bilety w cenie 30 zł - dorośli, 20 zł – dzieci do nabycia w kasach RCK oraz na biletyna.pl/event/view/id/396847. Honorowane są raciborskie karty: "Senior 60+" i "Rodzina +''.

Poniżej fotogaleria z karnawałowego spotkania „Maluchów w krainie dźwięku”, które odbyło się w styczniu.

31 zdjęć

Karnawałowe spotkanie "Maluchów w krainie dźwięku"

 

do góry