Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Marzenia przekształcają się w rzeczywistość - (..)

Marzenia przekształcają się w rzeczywistość - Wyłoniono oferenta na rozbudowę Aquaparku H2Ostróg

2024-03-06

"Ogromnie mnie to cieszy, ponieważ raciborzanie są wspaniali i na to zasługują. To dla nich podejmujemy wysiłki i realizujemy ambitne inwestycje, aby zapewnić najlepsze warunki do życia" - wyznał z uśmiechem Prezydent Raciborza, Dariusz Polowy.

Miasto Racibórz podjęło kolejny krok w realizacji znaczącej rozbudowy Aquaparku H2Ostróg, przybliżając mieszkańcom nowe atrakcje na najwyższym poziomie. Po starannym procesie przetargowym wyłoniono oferenta, co daje pewność, że projekt zostanie zrealizowany.

W wyniku przetargu wyłoniono firmę Techbud z Opola, która zapewni najwyższej jakości realizację kompleksu basenów i atrakcji wodnych. Po potwierdzeniu spełnienia wszystkich wymogów, w tym gwarancji rzetelnego wykonania usługi, już w tym miesiącu zostanie podpisana umowa w trybie „projektuj i buduj”.

Wybrany wykonawca ma zrealizować projekt w ciągu 17 miesięcy, co oznacza, że latem 2025 roku mieszkańcy Raciborza będą mogli cieszyć się nowymi atrakcjami.

Warto podkreślić, że na ten ambitny projekt pozyskano 31,5 mln zł z programu Polski Ład, co oznacza, że inwestycja będzie zrealizowana bez potrzeby obciążania kredytem raciborzan.

5 zdjęć

Wyłoniono oferenta na rozbudowę Aquaparku H2Ostróg

5 zdjęć
do góry