• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Miasta Partnerskie Racibórz i Leverkusen łączą siły (..)

Miasta Partnerskie Racibórz i Leverkusen łączą siły dla Ukrainy

2023-10-17

Na przełomie września i października br. miało miejsce przekazanie wozu strażackiego oraz darów z partnerskiego miasta Leverkusen dla miasta Tyśmienica w której pośredniczyło miasto Racibórz. Jest to wynik długoletniej i owocnej współpracy miast partnerskich.

To właśnie w duchu tej współpracy, Miasto Racibórz i niemieckie miasto Leverkusen, już od wielu lat, łączą swoje siły, by przynosić pozytywne zmiany i wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

W dniach 25-27 września br., czterech strażaków z Leverkusen zawitało do Raciborza, przywożąc ze sobą wyjątkowy dar - wóz strażacki. Ta inicjatywa była częścią większego projektu, który miał na celu pomoc strażakom w Ukrainie, w mieście Tyśmienica. Raciborscy strażacy przez wiele lat współpracowali z kolegami z Leverkusen, budując silne partnerskie relacje. Dzięki tej wymianie, udało się pozyskać nie tylko wóz strażacki, ale również dary, które miały zostać przekazane mieszkańcom Tyśmienicy.

30 września, w ramach tej akcji, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu przekazali wóz strażacki do jednostki w Przemyślu przy granicy w Korczowej. Tam partnerzy z Ukrainy, przejęli misję dostarczenia go do Tyśmienicy.

W dniu 5 października, partnerzy z Tyśmienicy przybyli natomiast do Raciborza, aby odebrać dary przekazane przez jednostki z Leverkusen. Lista pomocy była imponująca, zawierała środki medyczne, żywność, wózki inwalidzkie, nosze, artykuły spożywcze oraz środki czystości. To nie tylko praktyczne wsparcie, ale także wyraz solidarności między miastami partnerskimi.

Dziękujemy strażakom z Leverkusen za przekazane dary i za wielkie serce w niesieniu pomocy pogrążonej w wojnie Ukrainie oraz strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu za skoordynowanie całej akcji.

Cała akcja to efekt wieloletniej, owocnej współpracy między miastami partnerskimi. Dziękujemy strażakom z Leverkusen za przekazane dary i za wielkie serce w niesieniu pomocy pogrążonej w wojnie Ukrainie oraz strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu za skoordynowanie całej akcji. Ta historia pokazuje, że przyjaźń i współpraca między miastami przekracza granice, przynosząc realne korzyści i nadzieję dla tych, którzy jej potrzebują.

8 zdjęć

Miasta Partnerskie Racibórz i Leverkusen łączą siły dla Ukrainy.

do góry