Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Miasto wraz z dziećmi i mieszkańcami zasadziło krokusy

Miasto wraz z dziećmi i mieszkańcami zasadziło krokusy

2023-09-15

Aż 6 tysięcy cebulek krokusów zasadzono w czwartek 14 września na terenie przy pomniku Matki Polki!

Akcja pn. „Wielkie raciborskie sadzenie krokusów”, odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba oraz realizacji zadań Projektu „Śląskie. Przywracamy błękit” i skierowana była zarówno do szkół i przedszkoli jak i mieszkańców Raciborza.

Pomysłodawcą wydarzenia był wiceprezydent Dawid Wacławczyk, który obecny na miejscu wraz z ekodoradcą oraz pracownikami Urzędu Miasta o godzinie 9.00 rano przywitał biorące udział w przedsięwzięciu zaproszone szkoły podstawowe i przedszkola.

W pierwszej kolejności dzieci i nauczyciele otrzymali cebulki krokusów, następnie po ich zasadzeniu mogli poczęstować się pyszną wodą raciborzanką przygotowaną przez Wodociągi Raciborskie oraz cukierkami od R3.

Sadzenie krokusów było dla dzieci z całą pewnością pełnym radości doświadczeniem bogatym w walory edukacyjne. Urzędnicy przez cały ten czas instruowali najmłodszych, jak krok po kroku powinien przebiegać ten proces.

Pośród obecnych przedszkoli znalazły się m.in.: P 10, P 11, P 14, P 15, P 12, P 13, P 24, P 3, ZSP 3 i Przedszkole Montessori Świat Malucha. W sadzeniu uczestniczył również Zespół Antysmogowy SP „Słoneczna Kraina” oraz szkoły podstawowe SP 15, ZSP 4, SP 4. Nie zabrakło też dzieci ze Żłobka Pracownia Montessori, wychowanków z SOS WNIS i Umiem Racibórz oraz młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu i Społecznej Szkoły „Dobra”.

W godzinach popołudniowych od godziny 15.30 swoje krokusy posadzili również mieszkańcy Raciborza.

Już najbliższej wiosny będziemy mogli podziwiać efekty pracy dzieci w postaci różnokolorowych krokusów, które przyozdobią teren przy pomniku Matki Polki.

Serdecznie dziękujemy z pomoc w przeprowadzeniu akcji Arboretum Bramy Morawskiej, Raciborskiemu Centrum Recyklingu oraz Wodociągom Raciborskim.

Sadzonki zostały zakupione ze środków Projektu "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego, który jest realizowany przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. LIFE20 IPE/PL/000007-LIFE-IP-AQP-SILESIAN-SKY

stopka

do góry