Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Modele z kartonu na letnich warsztatach w RCK

Modele z kartonu na letnich warsztatach w RCK

2023-08-25

W ramach zajęć z cyklu LATO W MIEŚCIE 2023 Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło dzieci i młodzież na warsztaty modelarstwa kartonowego. O podstawach i ciekawostkach modelarskiego hobby uczestnikom opowiadał Andrzej Beracz ze Stowarzyszenia "Skrzydlaty Racibórz".

Podczas dwudniowych warsztatów młodzi adepci sztuki modelarskiej kleili modele pojazdów mechanicznych, samolotów, wiatraków, a nawet zwierzątek. Dla części było to pierwsze spotkanie z modelarstwem papierowym, dla innych okazja do rozwijania swojej pasji. Oprócz precyzyjnego wycinania i klejenia pod okiem prowadzącego niektórzy wzięli na warsztat kartonowe pudełka, na których ćwiczono tworzenie konstrukcji przestrzennych.

Zajęcia poprowadził Andrzej Beracz, znany raciborski modelarz i pasjonat. Związany z Raciborskim Stowarzyszeniem Lotniczym Skrzydlaty Racibórz od lat zaraża swoją pasją kolejnych młodych modelarzy, a także organizuje wystawy modelarskie i konkursy. W czerwcu tego roku w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się II Wystawa Modelarstwa, a także konkurs dla dzieci i młodzieży pod nazwą SKRZYDLATEK OPEN.

Warsztaty modelarstwa kartonowego odbyły się w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2023 dofinansowanej przez Miasto Racibórz.

34 zdjęć

Modele z kartonu na letnich warsztatach w RCK

do góry