Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ostatnie nagrody Prezydenta Miasta dla sportowców przyznane

Ostatnie nagrody Prezydenta Miasta dla sportowców przyznane

2021-02-24

Kolejny raz sportowcy z naszego miasta zostali uhonorowani nagrodami za sukcesy sportowe odniesione podczas mistrzostw Polski w swoich kategoriach i dyscyplinach. Na finisz spotkań z zawodnikami i trenerami prezydent odwiedził raciborski klub sportów walki „Łamator”.

 

Jiu-jitsu bo z tej dyscypliny wywodzą się laureaci z „Łamatora” to sport kontaktowy, w którym istotną rolę odgrywają elementy zapasów, judo i tzw. techniki parterowe w postaci szerokiego wachlarza dźwigni na stawy.

 

Raciborski klub „Łamator” prowadzony przez trenerów Tomasza Jabłonkę i Michała Musioła może poszczycić się wieloma sukcesami na zawodach jiu-jitsu czy mieszanych sztuk walki.

 

Prezydent Miasta Racibórz wręczył wczoraj nagrody trzem zawodnikom i trenerom „Łamatorów”. , zaznaczając, że jest to wyraz szacunku nie tylko dla osiągniętych sukcesów ale przede wszystkim dla poświęcenia zawodników i trenerów, trudu włożonego w treningi i sportowej dyscypliny.

 

Prezydent dodał, że liczy na to iż hart ducha wyniesiony z maty i twarda szkoła jaką jest regularny trening pomogą młodym sportowcom także w ich dorosłym życiu.

 

Nagrody otrzymali:

Alicja Gołąbek – II m. POLISH OPEN U18
Ignacy Kosmala – I m. MISTRZOSTWA POLSKI U14
Kamil Tarnawski – III m. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

Trenerzy:

Tomasz Jabłonka
Michał Musioł

 

Łączna pula nagród przyznana sportowcom, szkoleniowcom i trenerom w tym roku wynosi 25.800,00 zł. Nagrodami uhonorowanych zostało 42 zawodników oraz 11 trenerów i działaczy.

do góry