• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/PWSZ zainaugurował rok akademicki 2021/22

PWSZ zainaugurował rok akademicki 2021/22

2021-10-01

Prezydent Dariusz Polowy i wiceprezydent Dominik Konieczny wzięli udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, która odbyła się w Raciborskim Centrum Kultury.

Ze sceny RCK rektor raciborskiej PWSZ - Paweł Strózik podsumował rok poprzedni, który mimo pandemii został bardzo dobrze wykorzystany. - Wszyscy pracowali na zwiększonych obrotach dzięki czemu PWSZ zrobiła kolejny milowy krok w rozwoju - mówił rektor.

Uczelnia planuje termomodernizację gmachu głównego i domu studenta, budowę parkingu i zagospodarowanie terenów zielonych. Wspomniano także o przygotowaniu się do zmiany nazwy, bowiem nowe przepisy umożliwiają zmianę szyldu z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na Akademię Nauk Stosowanych.

- 1 października - początek roku akademickiego, a tak naprawdę jest to tylko symbol. To dowolna data z całego procesu, który się dzieje, bo przecież nie spotkalibyśmy się tutaj dzisiaj, gdyby ktoś nie wykonał dużo wcześniej jakiejś pracy. To co zacznie się od poniedziałku, czyli cały plan zajęć, to też nie układa się dzisiaj, a ktoś robi to dużo wcześniej - i zawsze to jest człowiek. Jako prezydent miasta widzę jak istotne jest to, abyśmy mieli odpowiednich ludzi. Często przy rekrutacjach do urzędu przewija się nazwa PWSZ Racibórz. Liczę na to, że mając na terenie miasta taką perłę jak PWSZ, w wielu miejscach będziemy mogli się poszczycić absolwentami, którzy będą potrafili w ramach swoich kompetencji być takim elementem, który spowoduje, że w Raciborzu kolejna ważna rzecz się wydarzy (prezydent wcześniej odniósł się do inwestycji w Tokai Cobex i wartości oraz jakości jaką przynoszą zakładowi mieszkańcy Raciborza). Tego życzę panu rektorowi, całej uczelni oraz miastu Racibórz - mówił ze sceny prezydent Dariusz Polowy.

Uroczystość zakończyła się krótkim występem raciborskiego zespołu Miraż.

do góry