Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Podsumowano akcję zbierania plastikowych nakrętek w (..)

Podsumowano akcję zbierania plastikowych nakrętek w szkołach

2023-03-23
 

Przez cały 2022 rok wszystkie szkoły podstawowe z Raciborza zebrały ponad 10 tysięcy kilogramów plastikowych nakrętek. W podziękowaniu za zaangażowanie Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy nagrodził, te szkoły którym udało się zebrać najwięcej nakrętek.

Podczas Narady Dyrektorów, która odbyła się w czwartek 23 marca w sali kolumnowej Urzędu Miasta, prezydent wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne dyrektorom poszczególnych szkół:

- Szkoła Podstawowa nr 18 – I miejsce z nagrodą 1500 zł

- Szkoła Podstawowa nr 1 – II miejsce z nagrodą 1100 zł

- Szkoła Podstawowa nr 4 – III miejsce z nagrodą 700 zł

Głównym celem akcji jest zbiórka na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym na wózki inwalidzkie i sprzęt rehabilitacyjny. W ramach realizacji akcji postawiono „serca” na nakrętki. Na początku „nakrętkowe serca” umieszczono w czterech placówkach oświatowych, następnie postawiono na terenie wszystkich pozostałych szkół podstawowych. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i planowane jest umiejscowienie kolejnych serc na terenie raciborskich przedszkoli, aby zachęcić dzieci od najmłodszych lat do brania udziału w akcjach mających na celu niesienie pomocy innym ludziom.

do góry