Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Prezydent nagrodził zawodników i trenerów Łamatora

Prezydent nagrodził zawodników i trenerów Łamatora

2022-03-30
Nagrody dla zawodników brazylijskiego jiu-jitsu
Nagrody dla zawodników brazylijskiego jiu-jitsu

Raciborski klub brazylijskiego jiu-jitsu Łamator z od lat z sukcesami startuje w kolejnych zawodach. Złote medale wywalczone podczas Mistrzostw Polski Seniorów i U-16 przez zawodników w 2021 roku, teraz zapracowały na nagrodę Prezydenta Raciborza. Dariusz Polowy z zawodnikami i trenerami Klubu spotkał się wczoraj, tj.29.03. Nagrody otrzymali: zawodnicy - Kamil Tarnawski i Kacper Gocyła, a także trenerzy: Michał Musioł i Tomasz Jabłonka. Prezes Klubu  poinformował prezydenta o nowej sekcji pięściarskiej Łamatora, którą zgłoszono już do Śląskiego Związku Bokserskiego w Katowicach.


W sobotę 9 kwietnia, nagrody wręczone zostaną raciborskim zapaśnikom.
Nagrody Prezydenta Miasta przyznawane są za osiągnięte wyniki sportowe, wkład w proces szkolenia służący osiąganiu wysokich wyników sportowych i inne osiągnięcia w działalności sportowej. W tym roku przyznanych zostanie łącznie 38 takich nagród (otrzyma je 26 sportowców, 11 trenerów, 1 osoba za osiągnięcia w działalności sportowej na terenie Miasta Racibórz). Łączna wartość nagród to 29 000 zł.
Dodatkowo warto odnotować, że kluby sportowe z Raciborza otrzymały w tym roku 1 437 672 zł dotacji w konkursie ofert na działalność w zakresie rozpowszechniania sportu.

do góry