• Język migowy
  • BIP

Rusza budowa windy

2021-04-14

Inwestycja zostanie ukończona w maju tego roku i w znaczny sposób ułatwi poruszanie się po wszystkich kondygnacjach urzędu osobom z niepełnosprawnością ruchową, seniorom i rodzicom/opiekunom z małymi dziećmi.

 

Wejście do windy będzie się mieścić przy obecnym wejściu do Straży Miejskiej. Szyb windy umieszczony zostanie przy murze budynku, jednak nie będzie do niego bezpośrednio przylegał (powstanie łącznik) tak żeby nie zasłaniać ozdobnej mozaiki na ścianie urzędu.

„Winda jest potrzebna! Niepełnosprawni i seniorzy w każdy miejscu na każdym spotkaniu wytykają problem jej braku. Prowadziliśmy batalie o to aby została zamontowana. Ta inwestycja powinna mieć priorytet! „ – o to apelowali w piśmie do prezydenta Raciborza Dariusza Polowego raciborscy seniorzy obawiając się, że trwająca dyskusja i kwestionowanie lokalizacji windy może zagrozić realizacji inwestycji i skaże ich na kolejne „x” lat wyczekiwania na tę ważną inwestycję.

Na realizację zadania obejmującego budowę windy zewnętrznej oraz przystosowanie sanitariatów dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku urzędu miasta miasto pozyskało 150 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

do góry