Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Spotkanie z Andrzejem Derwiszem na rozstrzygnięcie (..)

Spotkanie z Andrzejem Derwiszem na rozstrzygnięcie konkursu literackiego

2021-10-29
 

W piątek 5 listopada o godzinie 18.00 w raciborskiej bibliotece odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Racibórz Prozą Zaczarowany”. Wydarzenie uświetni spotkanie autorskie z Andrzejem Derwiszem.

Andrzej Michał Derwisz to były współpracownik „Nowin”. Jest z wykształcenia dziennikarzem i prawnikiem, zaś z przekonania pasjonatem kosmosu, astronomii i pisarzem. O swojej najnowszej książce Przybysze pisze: „Wszechświat kryje w sobie tajemnice, których ludzkość nigdy nie powinna poznać”. Wcześniej autor wydał zabawną powieść sci-fi Pierdołolandia, w której dominuje zdrowa kpina i absurd.

Spotkanie z Andrzejem Michałem Derwiszem odbędzie się w wieczór rozstrzygnięcia konkursu „Racibórz Prozą Zaczarowany”. Tematem tegorocznej edycji jest parafraza tytułu znanego klasyka: "Racibórz w czasach zarazy". Do konkursu zakwalifikowano 19 prac autorów z całej Polski, z grona których komisja wyłoni laureatów, którzy otrzymają nagrody pieniężne (I miejsce – 1000 zł, II miejsce - 600zł, III miejsce - 400 zł).

Która z prac nadesłanych na konkurs najlepiej obrazuje narzucony przez organizatorów temat? Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród, a także spotkanie autorskie z Andrzejem Derwiszem już 5 listopada o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Konkursowi patronuje Prezydent Miasta Racibórz.

 

do góry