• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/UWAGA! Oszuści podszywają się pod pracowników OPS-u

UWAGA! Oszuści podszywają się pod pracowników OPS-u

2022-08-17
 

W związku z bardzo niepokojącymi informacjami, które zostały zgłoszone do tut. Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Policji, a które dotyczą prób wyłudzenia środków finansowych przez osoby będące oszustami, a podające się za pracowników pomocy społecznej/ opieki społecznej, pragnę zapewnić i poinformować, iż żaden z pracowników jednostki nie jest upoważniony do prowadzenia postępowań odszkodowawczych, które związane są z przyjmowaniem gotówki od stron. Sposób regulacji należności za poszczególne formy pomocy określony jest w decyzji administracyjnej, tym samym pracownicy Ośrodka nie posiadają upoważnień do odbierania od klientów Ośrodka gotówki.

Jednocześnie pragnę podkreślić, iż każdy Pracownik socjalny świadczący prace w środowisku lub w trakcie przeprowadzania wywiadu środowiskowego zobowiązany jest do okazania legitymacji służbowej (wzór w załączniku). Ponadto wejście w środowisko zawsze odbywa się za Państwa zgodą.

Szanowni Państwo, Klienci Ośrodka, osoby korzystające z usług materialnych i niematerialnych mając na względzie Wasze dobre i bezpieczeństwo bardzo proszę o zachowanie daleko idącej ostrożności, a w sytuacjach wątpliwych proszę o kontakt z Pracownikiem Socjalnym, Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub Komendą Powiatową Policji.  W przypadku zdarzeń tego typu prosi się o przekazanie informacji o miejscu i czasie zdarzenia.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2022-08-17 wzór legitymacji Pracownika Socjalnego.pdf
ilość pobrań: 50
wzór legitymacji Pracownika Socjalnego.pdf 633.65KB zobacz

do góry