Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Umowa podpisana. Już wkrótce w Raciborzu powstanie 120 (..)

Umowa podpisana. Już wkrótce w Raciborzu powstanie 120 nowych mieszkań

2023-05-08
 

Dziś o godzinie 12:00 oficjalnie podpisano umowę pomiędzy raciborskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego oraz firmą BORBUD. Dotyczy ona budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych przy ulicy Łąkowej. Umowa obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół budynków oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej.

Nowe bloki, które powstaną w naszym mieście zagwarantują 120 nowoczesnych
i komfortowych mieszkań. Jest to kolejny etap działań mających na celu poprawę jakości życia raciborzan i rozbudowy miejskiego zasobu komunalnego o kolejne lokale mieszkalne. Warto wspomnieć, że już w sierpniu 2021 roku, kiedy do użytku oddawano dwa nowe bloki mieszkalne przy ulicy Łąkowej, planowano postawienie kolejnych budynków.

Oba bloki mają powstać w terminie 29 miesięcy od podpisania umowy, z czego pierwszy ma być ukończony po upływie 23 miesięcy. Każdy z budynków będzie posiadał 5 kondygnacji,
a na każdej z nich znajdować się będzie 12 lokali mieszkalnych. Należy wspomnieć,
że 20 mieszkań będzie specjalnie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (po dwa na każdym piętrze).

Na umowie podpisy złożyli Prezes Zarządu TBS Leszek Wenda oraz Prezes Zarządu firmy BORBUD Ryszard Bortel. Przy podpisaniu obecny był również Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Dla wielu raciborskich rodzin posiadanie nowoczesnego i komfortowego mieszkania na miarę dzisiejszych czasów wciąż pozostaje niespełnionym marzeniem. Jako miasto chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom i zapewnić wystarczającą ilość lokali mieszkalnych o wysokim standardzie. Zdając sobie sprawę z istotności tej inwestycji, przekazaliśmy na ten cel osiem milionów złotych. Cieszę się, że niedługo po tym kiedy oddaliśmy do użytku dwa nowe bloki przy ulicy Łąkowej, możemy chwalić się rozpoczęciem budowy kolejnych dwóch budynków – mówił prezydent Dariusz Polowy.

Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu ponad 35 mln zł z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego, prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Kwota ta stanowi to 80% kosztów inwestycji i jest doskonałym przykładem skuteczności w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania przez raciborski samorząd.

Budowa dwóch nowych bloków na ulicy Łąkowej to kolejny krok w rozwoju Raciborza. Ta inwestycja to nie tylko nowe miejsca zamieszkania, ale też szansa na rozwój lokalnej gospodarki i kreowanie nowych miejsc pracy. Jest to ważny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności miasta i polepszenia jakości życia jego mieszkańców.

do góry