Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Umowa z PK podpisana

2021-11-23

Od stycznia 2022 roku to Przedsiębiorstwo Komunalne będzie odbierać odpady w Raciborzu. Miejska spółka wygrała przetarg, a skarga na decyzję w sprawie wybrania oferty została odrzucona przez Krajową Izbę Odwoławczą. Dziś (23.11.2021) podpisana została w tej sprawie umowa między Miastem Racibórz a PK.

Należy podkreślić, że cena zaproponowana przez Przedsiębiorstwo Komunalne była zbliżona do tej zaproponowanej przez konkurencyjną firmę. Dzięki temu wiemy, że jest to cena rynkowa. Dodatkowo, aktualne uwarunkowania pozwolą utrzymać niezmienną cenę odbioru odpadów przez następne trzy lata o ile nie przeszkodzą w tym inne nieprzewidziane sytuacje – mówił Prezydent Miasta Racibórz.

Wartość podpisanej dziś umowy wynosi 18 332 100 złotych brutto. Prezydent złożył wyrazy uznania dla profesjonalizmu Prezesa PK Bogdana Gawliczka.

Przede wszystkim podziękowania należą się Prezesowi Bogdanowi Gawliczkowi, który w przygotował taką ofertę. Świadczy to o profesjonalizmie i rzetelności w wykonanej przez pana Prezesa pracy tym bardziej, że oferta ta obroniła się także przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Podczas oficjalnego podpisania umowy Prezes Gawliczek przedstawił aktualny stan przygotowania Przedsiębiorstwa Komunalnego do realizacji zadania odbierania odpadów. Zapewnił, że PK już jest w pełni gotowe do tego zadania.

do góry