• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/W bibliotece zakończono kolejny kurs zawodowy

W bibliotece zakończono kolejny kurs zawodowy

2021-11-15
 

Zdrowie i uroda skóry to rozległa dziedzina wiedzy, którą muszą poznać osoby chcące wykonywać zawód kosmetyczki. W raciborskiej bibliotece odbył się kurs kosmetyczny zakończony egzaminem zawodowym.

Jak poprawnie dbać o skórę, jakie zabiegi dopasować do różnych rodzajów skóry, oraz jakich produktów oraz narzędzi do tego używać, dowiedziały się uczestniczki 100 godzinnego kursu zawodowego „Kosmetyczka”. Dziesiątki godzin zajęć praktycznych i teoretycznych objęło szerokie spektrum umiejętności dotyczących między innymi pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, depilacji czy stylizacji brwi i rzęs. Kurs pozwolił uczestniczkom zdobyć wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu. Oprócz zabiegów estetycznych i upiększających, przyszłe kosmetyczki nauczyły się jak zachować bezpieczeństwo pracy i zadbać o zdrowie skóry swoich przyszłych klientek.

Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki zdały egzamin zewnętrzny uzyskując certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu kosmetyczki.

Kurs został zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im Ryszarda Kincla w Raciborzu w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. 

do góry