• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/W słowiańskiej kniei i wśród egipskich piramid - Letni (..)

W słowiańskiej kniei i wśród egipskich piramid - Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece podróżuje dalej

2023-07-10
Dzieci samodzielnie wykonały naszyjniki inspirowane biżuterią faraonów
Dzieci samodzielnie wykonały naszyjniki inspirowane biżuterią faraonów

Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece to cykl zajęć dla dzieci, organizowany przez raciborską bibliotekę. W tym roku ideą cotygodniowych spotkań jest podróżowanie w czasie, a przewodnikami po tych wojażach są książki.

Słowiańskie dzieciństwo

Zajęcie 4 lipca odbyły się w Arboretum Bramy Morawskiej. Na leśnej polanie, pośród pamiętających dawniejsze czasy drzew, dzieci przeniosły się wehikułem czasu do 622 roku. W trakcie swojej przygody poznały starosłowiański life-style, dowiedziały się nieco o warunkach życia dawnych Słowian i całkiem sporo o starosłowiańskich imionach. W czasie tej części zajęć uczestnicy wybrali sobie nowe imiona, wśród nich pojawiały się między innymi Myślimira, Bożywoja czy Jarogniew. Kolejną atrakcję dla uczestników przygotowano w Zaczarowanym Ogrodzie. Dzieci miały za zadanie odszukać hasła do krzyżówki, które złośliwa strzyga pochowała w Ogrodzie

Tajemnica klejnotu Nefertiti

6 lipca za sprawą pierwszego tomu serii „Kroniki Archeo” uczestnicy zajęć przenieśli się do starożytnego Egiptu. Podążając tropem bohaterów tomu „Tajemnicy klejnotu Nefertiti”, poznali kilka ciekawostek o tym kraju, wykonali inspirowane biżuterią faraonów naszyjniki oraz wzięli udział w wyścigu rydwanów. Na koniec, po zapoznaniu się z legendą naszyjnika Nefertiti, puścili wodze wyobraźni i napisali własne wersje przygód.

Zajęcia Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece odbywają we wtorki i czwartki, w godzinach 11.00-14.00

Na zajęcia obowiązują zapisy w Eurece – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży przy ul. Kasprowicza 12.

do góry