Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wakacji nadszedł kres. Na Płoni przywitano nowy rok (..)

Wakacji nadszedł kres. Na Płoni przywitano nowy rok szkolny

2022-09-01
 

Tym razem oficjalne miejskie rozpoczęcie roku szkolnego zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Raciborzu. Podczas wydarzenia, w którym udział wziął Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, uczniowie uczęszczający do kółka teatralnego uraczyli gości spektaklem przedstawiającym historię Małego Księcia w raciborskim wydaniu.

Każdego roku przychodzi czas, w którym beztroska wakacji musi się zakończyć, aby znów zasiąść do szkolnych ławek. Dla wielu będzie to pierwszy raz, kiedy spotkają się z nową klasą, kolegami, nauczycielami oraz wyzwaniami stojącymi na edukacyjnej ścieżce. Dziś w Szkole Podstawowej na Płoni w obecności zaproszonych gości Miasto Racibórz zainaugurowało rok szkolny 2022/2023.

Podczas uroczystości głos zabrał Prezydent Miasta Racibórz, który wspomniał czasy swojej edukacji, a także życzył uczniom, pedagogom a także rodzicom siły i cierpliwości w nowym roku szkolnym. Nie brakowało też słów otuchy dla najmłodszych, którym przekazał, że lata szkolne są jednymi z najpiękniejszych w życiu.

-Po latach zauważyłem jedno. Im dalej czasowo od tej szkoły, która teraz może wydawać się przerażająca, niezrozumiała, tym staje się ona piękniejsza, wspanialsza. Okazuje się jak piękne rzeczy się tam działy i po latach kiedy pojawiają się siwe włosy i szkolni znajomi spotykają się, zaczynają wspominać czasy, w których razem uczyli się w Szkole Podstawowej – mówił prezydent Dariusz Polowy.

Podczas inauguracji roku szkolnego Dyrektor ZSP 3 Radosław Niklewicz przypomniał, że 1 września to nie tylko czas, kiedy wracamy do szkolnych ławek, ale też kolejna rocznica agresji zbrojnej III Rzeszy na Polskę i rozpoczęcia II Wojny Światowej. Wspomniał, że w dzisiejszych czasach te wydarzenia są nam o wiele bliższe.

Na zakończenie prezydent wręczył pierwszoklasistom tradycyjne rogi obfitości, znane na Śląsku jako tyty, a uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kółka teatralnego odegrali spektakl inspirowany przygodami Małego Księcia, rozgrywający się w ich własnej szkole.

do góry