Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wiceminister Marcin Ociepa był gościem Prezydenta (..)

Wiceminister Marcin Ociepa był gościem Prezydenta Dariusza Polowego

2021-10-26
 

W poniedziałek gościem Prezydenta Miasta Racibórz - Dariusza Polowego był Wiceminister Obrony Narodowej - Marcin Ociepa.

Zacny gość najpierw w towarzystwie Prezydenta Polowego złożył kwiaty pod pomnikiem Arcybiskupa Józefa Gawliny, a następnie obaj udali się do magistratu omawiając ważne dla miasta i regionu sprawy.

 

- Bardzo się cieszę, że wizytę w Raciborzu mogłem rozpocząć od złożenia kwiatów pod pomnikiem Arcybiskupa Gawliny. Świętujemy jublieusz związany z Arcybiskupem Gawliną, który był związany z Raciborzem i ziemią śląską. Dla Ministra Obrony Narodowej kwestia pamięci o naszych kombatantach i o tych, którzy opiekowali się nimi duszpastersko ma fundamentalne znaczenie. Odwiedzam to miejsce, po to, żeby podkreślić znaczenie tych żołnierzy, którzy tutaj pracują. Podziękować za służbę w czasie pandemii, ale także w innych codziennych wyzwaniach. Poza tym chciałem odwiedzić Racibórz ze względu na współpracę z Panem Prezydentem Dariuszem Polowym. Racibórz jest bardzo ważnym miastem w tej części Śląska. Jestem posłem ziemi opolskiej, więc po sąsiedzku, Racibórz ma dla mnie symboliczne znaczenie. Będziemy także rozmawiać z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ponieważ odbywa się tam proces kształcenia związany z bezpieczeństwem państwa. Bardzo potrzebujemy kolejnych pokoleń młodych ludzi, którzy będą wybierać służbę w wojsku, policji czy też administracji, a więc będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Współpraca ze światem akademickim ma dla mnie fundamentalny wymiar. Będziemy się także widzieć z członkami Stowarzyszenia "Odnowa", które zawiązuje swoje struktury na Śląsku - mówił na rynku wiceminister.

- Będziemy się starali wykorzystać te relacje, aby przestawiciele sił zbrojnych częściej odwiedzali Racibórz - dodał prezydent Dariusz Polowy.

 

do góry