Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wiceprezydent Wacławczyk panelistą na Europejskim (..)

Wiceprezydent Wacławczyk panelistą na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

2022-11-22
 

Co tak naprawdę oznacza smart city? Jak je wprowadzać? Na jakie błędy uważać? Czy rozwiązania korporacji, metropolii i miast średniej wielkości są ze sobą porównywalne? Czy idea smart city kończy się na kwestii transportu? Między innymi na te pytania starano się dziś odpowiedzieć podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Katowicach.

Dziś podczas Europejskiegi Kongres MŚP rozmawiano o koncepcji inteligentnych miast. Jednym z uczestników panelu dyskusyjnego był zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Dawid Wacławczyk.Dodatkowo, Racibórz posiada własne stanowisko, na którym pracownicy Wydziału Rozwoju nawiązują cenne dla naszego miasta kontakty biznesowe.

Jestem pewny, że zdobyte tu kontakty oraz doświadczenia innych samorządów (także złe) wykorzystam dla dobra rozwoju Miasta Racibórz! - mówi wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

Kongres odbywa się już po raz dwunasty. Poprzednie edycje przyciągnęły dziesiątki tysięcy uczestników – przedstawicieli świata biznesu, polityki, gospodarki i nauki. Nieprzerwanie od 2011 jest inspirującym miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i nowych pomysłów.

do góry