Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zapraszamy na obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja

Zapraszamy na obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja

2023-04-26
 

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji 3 Maja.

W Święto Konstytucji o godzinie 11:00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Raciborzu rozpocznie się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po Mszy udamy się pod pomnik generała dywizji Wojska Polskiego Arcybiskupa Józefa Gawliny. Pod pomnikiem harcerze zaciągną wartę honorową, po czym władze miasta oraz goście złożą wiązanki kwiatów w asyście Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania.

W tym roku świętujemy 232. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Mając w pamięci dziejowe doświadczenia, ale i będąc świadomymi wyzwań - zwłaszcza w obliczu tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą - warto wspomnieć o znaczeniu i wadze fundamentalnych zasad, jakimi są bez wątpienia: wolność, suwerenność, integralność terytorialna, demokracja, rządy prawa, równość i solidarność. Zachęcamy do udziału w uroczystościach.

W poniedziałek 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.

do góry