Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zaproszenie do udziału w uroczystościach majowych

Zaproszenie do udziału w uroczystościach majowych

2022-04-29
Prezydent zaprasza do udziału w uroczystościach
Prezydent zaprasza do udziału w uroczystościach 3 Maja

Szanowni Mieszkańcy,


Zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystościach z okazji 3 Maja.

W Święto Konstytucji o godzinie 11:00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Raciborzu rozpocznie się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po Mszy udamy się pod pomnik arcybiskupa Józefa Gawliny. Pod pomnikiem harcerze zaciągną wartę honorową, po czym władze miasta oraz goście złożą wiązanki kwiatów w asyście Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania.

W tym roku świętujemy 231. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja i 250. rocznicę I rozbioru Rzeczypospolitej. Mając w pamięci dziejowe doświadczenia, ale i będąc świadomymi wyzwań – zwłaszcza w obliczu tego tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą - warto wspomnieć o znaczeniu i wadze fundamentalnych zasad, jakimi są bez wątpienia:  wolność, suwerenność, integralność terytorialna, demokracja, rządy prawa, równość i solidarność. Zachęcamy do udziału w uroczystościach.

W poniedziałek 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.

do góry