• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zielono mi. Laureaci kategorii Zielona rewitalizacja

Zielono mi. Laureaci kategorii Zielona rewitalizacja

2022-08-12
 

W kategorii „Zielona rewitalizacja” pierwsze miejsce zostało jednogłośnie przyznane właścicielom pizzerii Emiglia Romagna (Emilia i Jarosław Drożdż), którzy zauważyli potencjał „betonowego” podwórka i zamienili je w oazę zieleni.

Obecne zielone patio stanowiło kilkanaście lat temu podwórko baru piwnego, pozostałe pomieszczenia służyły jako magazyn oraz część warsztatowa P.S.S. Społem (dla prowadzonych tam szkoleń). Od 2018 roku państwo Drożdż prowadzą w tym miejscu pizzerię, której wewnętrzne patio jest bogato przyozdobione ziołami i kwiatami, a od niedawna znajdziemy tam nawet drzewko oliwne.

Drugie miejsce komisja przyznała Pracowni Spirala (tworzonej przez Agatę Kręć, Magdalenę Maurer i Aleksandrę Micher), której wizytówką stał się kolorowo zaaranżowany „przedogródek”. Kreatywne dziewczyny udowodniły, że nawet na przestrzeni w całości pokrytej betonem można wprowadzić różnorodną zieleń (pojawiło się tam nawet miniaturowe oczko wodne w pojemniku). Co przykuło naszą uwagę i jest ważne - artystki pozwalają rosnąć zieleni dzikiej zasiedlającej przestrzenie między betonowymi płytami.

Trzecie miejsce przyznano paniom Bernadecie Chłapek i Leokadii  Kaczmar, które wraz z panem Ryszardem Pilchem „wzięły sprawy w swoje ręce” i zaczęły przekształcać zaniedbane podwórko przy ul. Solnej w miejsce, w którym chce się przebywać. Inicjatywa sąsiedzka ma moc kuli śnieżnej, dlatego z chęcią będziemy obserwować dalsze rezultaty takiego działania.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w piątek 23.09.2022 o godz. 16.00 w Ogródku Jordanowskim podczas Święta Dyni!

 

do góry