• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zielono mi. Wybrano najpiękniejsze balkony

Zielono mi. Wybrano najpiękniejsze balkony

2022-08-17
 

Kategoria „najpiękniejszy balkon/taras/loggia” miała najwięcej zgłoszeń. W wyniku podsumowania punktacji (zwracaliśmy uwagę m. in. na obecność roślin miododajnych i wysoką jakość estetyczną) komisja wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zdobyła realizacja pani Małgorzaty Wieczorek, której zielona przestrzeń relaksu znajduje się przy ul. Rostka. Balkon pani Małgorzaty tonie w ziołach, znalazło się tam wiele roślin miododajnych, a także takie rarytasy jak cytrynka wyhodowana z pestki. Przestrzeń jest zaopatrzona w domek dla owadów i udekorowana ciekawymi dodatkami.

II miejsce zajął balkon pani Ewy Teodorowicz-Tomaszek znajdujący się przy ul. Słowackiego. Balkon może się poszczycić obecnością wielu roślin miododajnych, które pięknie się ze sobą komponują. Pani Ewa zaopatrzyła balkon w modelowy przykład poidełka, które jest bezpieczne dla korzystających z niego owadów. W ciekawy sposób opisała również rośliny tak, by córka mogła uczyć się, które jak często trzeba podlewać.

III miejsce zajęły ex aequo dwa balkony. Balkon pani Zuzanny Bednarskiej znajdujący się w samym rynku miasta zachwycił jury starannością, z jaką ogrodniczka znalazła idealne miejsce dla każdej roślinki (różnorodność ziół imponująca) a także zaopatrzyła je w opisy.

Równie atrakcyjny, aczkolwiek zupełnie inny, okazał się balkon pani Joanny Świstowskiej zamieszkującej ul. Słowackiego, który w letnich miesiącach staje się dodatkowym pokojem (dzięki nastrojowemu oświetleniu, które daje możliwość korzystania z niego po zmroku). Ponadto, balkon udekorowany jest dorodną palmą i wieloma roślinami miododajnymi.

Osoby, które nie zostały nagrodzone, zapraszamy do pracy nad swoimi przestrzeniami i zgłoszenia ich w przyszłorocznej edycji. Dziękujemy za zgłoszenia.

Zwyciężczyniom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w piątek 23.09.2022 o godz. 16.00 w Ogródku Jordanowskim podczas Święta Dyni!

do góry