• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/"Zielono mi". Wyniki konkursu w kategorii Zielona (..)

"Zielono mi". Wyniki konkursu w kategorii Zielona Rewitalizacja

2021-08-10
 

 

Zakończył się konkurs "Zielono mi", którego celem było zwrócenie uwagi na wkład mieszkańców Raciborza w zazielenianie miasta oraz jego upiększenie poprzez dbanie o roślinność na swoich posesjach, balkonach, działkach i miejscach pracy. Prezentujemy wyniki w kategorii "Zielona Rewitalizacja", oraz zachęcamy do sprawdzenia galerii zdjęć. Inspirujmy się nawzajem!

W kategorii „Zielona Rewitalizacja” pani Małgorzata Piasecka zdobyła I miejsce, pani Barbara Mikołajec została laureatką II miejsca, natomiast pani Magdalena Kobylarz może się pochwalić III miejscem.

Jury doceniło wkład pań (a właściwie całych rodzin) w metamorfozę przestrzeni, która jeszcze kilka lat temu była nielegalnym wysypiskiem śmieci.

Wszystko zaczęło się w momencie, w którym pani Małgorzata podczas spaceru z mężem dostrzegła potencjał w przestrzeni zdegradowanej służącej jako miejsce przebywania osób bezdomnych. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta przestrzeń została zaopatrzona w dostęp do wody, a także została oddana w użytek w formie  dzierżawy.

Oprócz ogromnych walorów estetycznych przestrzeń ta odznacza się również ekologicznym podejściem do ogrodnictwa i szacunkiem do przyrody. W ogrodach znajduje się mnóstwo roślin miododajnych, warzyw, owoców, budek lęgowych, jest również niewielki staw z żabami…

Pani Małgorzata, pani Barbara oraz pani Magdalena są świetnym przykładem na to, jak z niczego zrobić coś pięknego.

 

Materiały z podsumowaniem kolejnych kategorii konkursu "Zielono mi" już wkrotce!

do góry