Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zmiany w Radzie Miasta. Nowy przewodniczący i (..)

Zmiany w Radzie Miasta. Nowy przewodniczący i wiceprzewodniczący

2021-02-25
Od lewej wiceprzewodniczący Rady Michał Szukalski i przewodniczący Rady Marian Czerner
Od lewej wiceprzewodniczący Rady Michał Szukalski i przewodniczący Rady Marian Czerner

24 lutego Rada Miasta dokonała wyboru nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Nastąpiła także zmiana na fotelu przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Rady Miasta.


Przypomnijmy podczas styczniowej (27 stycznia 2021 r.) sesji Rada Miasta Racibórz odwołała Leona Fiołkę z funkcji Przewodniczącego Rady. Wówczas radni nie zaproponowali nowych kandydatur na to stanowisko. Nie podjęli uchwały w tej sprawie. Na mocy stosownych przepisów Ustawy o Samorządzie Gminnym obowiązki przewodniczącego do czasu wyboru nowego – przejął wiceprzewodniczący Rady Miasta Marian Czerner.


Podczas obrad 24 lutego zaproponowano dwie kandydatury na przewodniczącego Rady: Mariana Czernera i Leona Fiołkę. W tajnym głosowaniu większość głosów (14) otrzymał Marian Czerner i to on zasiadł na fotelu szefa Rady Miasta. Nowy przewodniczący złożył deklarację współpracy ze wszystkimi radnymi.


W związku z tym wyborem nastąpiła konieczność wyłonienia nowego wiceprzewodniczącego (zrezygnował z tej funkcji Marian Czerner po wyborze na przewodniczącego). Decyzją radnych ( 15 głosów za)  został nim Michał Szukalski.  

Podczas wczorajszych obrad doszło także do zmiany przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Rady Miasta. Miało to związek z wygaśnięciem mandatu radnego Józefa Galli. Na szefa tej komisji zaproponowano dwóch kandydatów: Leona Fiołkę i Mirosława Lenka. Większością głosów przewodniczącym wybrany został Mirosław Lenk.
 

do góry