Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Rewitalizacja/Aktualności/Masz pomysł? Zgłoś go, przyjdź i dowiedz się jak!

Masz pomysł? Zgłoś go, przyjdź i dowiedz się jak!

2022-07-14
Konsultacje, kolejna runda. Eksperci razem z mieszkańcami i urzędnikami pracują nad zapisami programu rewitalizacji
Konsultacje, kolejna runda. Eksperci razem z mieszkańcami i urzędnikami pracują nad zapisami programu rewitalizacji

Za nami dwa z czterech planowanych spotkań warsztatowych w ramach opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Racibórz do 2030 roku. Kolejne dwa spotkania organizujemy już dzisiaj o 16:00 w bibliotece na Ostrogu i o 18:00 w DK Strzecha. Warsztaty to kolejna po wcześniejszych konsultacjach okazja do tego, aby zgłosić swoje pomysły na poprawę jakości życia i pracy w mieście. Dla urzędników i specjalistów pracujących nad stworzeniem Programu Rewitalizacji to cenna szansa na zapoznanie się z opinią mieszkańców i wychwycenie nurtujących ich problemów i ciekawych pomysłów. Uwagi są skrupulatnie spisywane i razem z danymi wynikającymi z analiz i badań naukowych ujęte zostaną w Programie Rewitalizacji.

Trwające od stycznia prace nad dokumentem, który na najbliższe 10 lat będzie podstawą do wprowadzania zmian w mieście, powoli zmierzają do finału. Od 1 lipca propozycje pomysłów mieszkańców, instytucji i organizacji przyjmowane są na Kartach Projektów Rewitalizacyjnych - pomysły można zgłaszać do 5 września 2022 r.

 - Dziękujemy wszystkim osobom, które biorą udział w pracach nad powstaniem Gminnego Programu Rewitalizacji i dzielą się z nami swoimi pomysłami i uwagami. Każdy głos jest dla nas ważny! Nie jest jeszcze za późno na to, aby wyrazić swoją opinię. Zachęcamy do udziału w warsztatach organizowanych na terenach objętych rewitalizacją.

Czekamy na Was dzisiaj tj.14 lipca: od godz. 16:00 -17:30 w filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Bielskiej 12 na Ostrogu,  a także w godz. 18:00-19:30 dla Obszaru Stara Wieś i Proszowiec w Domu Kultury Strzecha przy ul. Londzina 38.


Realizację zadania powierzono ekspertom z firmy InnoCO (autorom m.in. Strategii Rozwoju Miasta Racibórz do roku 2030). Współprowadzącym pracę nad Programem i koordynującym ich przebieg jest Wydział Rozwoju Urzędu Miasta.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej racibórz.pl w zakładce rewitalizacja.

do góry