Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
13 Wrzesień 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

 

W poniedziałek 11 września w raciborskiej bibliotece gościła popularna autorka książek dla dzieci, znana m.in. z serii o Detektywie Kefirku czy Filipku – Małgorzata Strękowska-Zaremba. Pisarka spotkała się z uczniami klas trzecich raciborskich szkół podstawowych w Brzeziu i Ocicach.

Na początku dzieci dowiedziały się w jakim celu organizuje się spotkania autorskie, jak można zdobyć autograf oraz których pytań lepiej nie zadawać pisarkom. Małgorzata Strękowska-Zaremba przeczytała uczniom zabawne fragmenty dwóch książek: „Złodzieje snów” oraz z serii o Filipku Zaskrońcu, który co chwilę pakuje się w różne tarapaty a nawet… rapowała zupełnie jak bohater jej książek.

Dzieci dowiedziały się także jaki smak mają książki, chętnie udzielały odpowiedzi na zadane zagadki literackie i obiecały nie zniechęcać się po przeczytaniu jednej książki, która akurat nie przypadnie im do gustu. Na koniec uczestnicy spotkań podziękowali pisarce za ciekawe spotkanie brawami, a wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki i uzyskać autograf.

Autor: Magdalena Pordzik - Paskuda. MiPBP

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H