Informacja o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy
Prezydent Raciborza informuje o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, od dnia 1 stycznia 2027 r.
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Racibórz nr XXI/302/2012 z dnia 26 września 2012 r. nieruchomości niezamieszkałe, na których powstają odpady komunalne, objęte są miejskim systemem gospodarowania odpadami komunalnymi.
W związku z planowanym przeprowadzeniem nowego postępowania na odbiór odpadów komunalnych od dnia 1 stycznia 2027 r., Prezydent Raciborza wyznacza termin do dnia 22 lipca 2026 r. na:
• odwołanie oświadczenia o wyłączeniu nieruchomości z gminnego systemu odbioru odpadów komunalnych,
• złożenie oświadczenia o wyłączeniu nieruchomości z gminnego systemu odbioru odpadów komunalnych wraz z kopią umowy zawartej z przedsiębiorcą wpisanym do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych.
Termin składania oświadczeń upływa 22 lipca 2026 r.
Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym piśmie. Druk oświadczenia do pobrania w załączniku, ale dostępny jest także na stronie BIP Urzędu Miasta Racibórz.