• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Kino samochodowo-plenerowe w Raciborzu

Kino samochodowo-plenerowe w Raciborzu

2020-08-04
Zapraszamy do kina samochodowego!
Zapraszamy do kina samochodowego!

Już w najbliższą sobotę 8 sierpnia zapraszamy na nie lada gratkę dla kinomaniaków. Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego wystawimy kino samochodowe. Na ekranie o 600 calowej przekątnej wyświetlimy dla Was dwa obrazy. Na pierwszy ogień pójdzie czarna komedia w gwiazdorskiej obsadzie z Piercem Brosnanem w roli głównej pt. Nauka spadania. O północy wyświetlimy natomiast amerykańskie kino wojenne, oscarową produkcję Mela Gibsona pt. „Przełęcz ocalonych”. Organizatorami wydarzenia są Miasto Racibórz, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Zamek Piastowski w Raciborzu i Jay Dee Club & Lounge. Liczba miejsc jest ograniczona. Wjazd możliwy jest tylko autem osobowym. Wydzielona zostanie także strefa plenerowa dla niezmotoryzowanych widzów – możliwość oglądania seansu na leżakach. Bilety (na jeden seans):  20 zł/samochód, 10 zł/leżak. Odbiór dźwięku będzie możliwy przez radio samochodowe (na miejscu podamy częstotliwość) – należy mieć sprawny odbiornik. Dla osób na leżakach (leżaki zapewniają organizatorzy) nagłośnienie plenerowe. Podczas seansu obowiązują maseczki. Bramy Zamku otwieramy o godz. 20.30. Bilety kupisz tutaj

Filmowe seanse w niedzielę 8 sierpnia

Film: Nauka spadania
Start seansu: 21:30
Opis filmu: Sylwester na szczycie londyńskiego wieżowca. Martin stoi na krawędzi. Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj chce skoczyć z dachu – nie on jeden. Samotna matka Maureen, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a teraz dostawca pizzy JJ, mają na ten wieczór taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do walentynek.


Film: Przełęcz ocalonych
Start seansu: 24.00
Opis filmu: Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss (Andrew Garfield), sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera. Film twórcy "Pasji", Mela Gibsona, nagrodzony Oscarem® 2017 w 2 kategoriach (najlepszy montaż, oraz najlepszy dźwięk), a nominowany łącznie w aż 6 (dodatkowo: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Andrew Garfield, najlepsza reżyseria - Mel Gibson, najlepszy montaż dźwięku).

Druga odsłona kina już 22.08. Wybierz film.


Liczymy na to, że atrakcja rodem ze Stanów Zjednoczonych doskonale sprawdzi się w naszym mieście w czasie koronawirusa. Dlatego już teraz planujemy kolejne seanse. jakie filmy wyświetlimy? To zależy także od Państwa.

Drodzy kinomaniacy, pomóżcie nam wybrać. Dwa spośród dziesięciu proponowanych tytułów z listy poniżej, które otrzymają najwięcej Waszych głosów wyświetlimy na zamkowym dziedzińcu w sobotę 22 sierpnia. Swój głos można oddać do 9 sierpnia na naszym Facebooku. Proponowane tytuły filmów:

1.Oficer i szpieg
2.Musimy porozmawiać o Kevinie
3.Przed Północą
4.Paterson
5.Teoria wszystkiego
6.Ból i blask
7.Pomiędzy słowami
8.Tajemnice Joan
9.Wciąż ją kocham
10.Makbet

Opisy proponowanych filmów:

1. Oficer i szpieg (2019) - Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

2. Musimy porozmawiać o Kevinie (2011) - Tytułowy Kevin to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: "Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja...". Magnetyczna Tilda Swinton i demoniczny Ezra Miller w thrillerze obnażającym najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, który prowokuje, pociąga i nie daje o sobie zapomnieć.

3. Przed Północą (2013) - Po raz pierwszy spotkali się prawie dwadzieścia lat temu przed wschodem słońca w pociągu do Wiednia. Spędzili ze sobą noc, by rozstać się i znów na siebie trafić po dziewięciu latach przed zachodem słońca w Paryżu. Od tamtego lata minęło kolejnych dziewięć lat. Gdzie są teraz? Czy uczucie, które ich połączyło przetrwało do dziś? Reżyser filmu "Przed wschodem słońca" i "Przed zachodem słońca" przedstawia ostatnią część trylogii okrzykniętej przez krytyków największym romansem współczesnego kina, w którym swoje życiowe role zagrali Julie Delpy i Ethan Hawke.

4. Paterson (2016) - Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

5. Teoria wszystkiego (2014) - Poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów - Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza. Hawking poślubił Jane Wilde (Felicity Jones) w 1965 r. Spędzili ze sobą prawie trzydzieści lat. Coś, co początkowo zapowiadało się na sielankę, okazało się trudną przeprawą przez wyniszczającą organizm Hawkinga chorobę (stwardnienie zanikowe boczne). Historia o tym, kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa.

6. Ból i blask (2019) - Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

7. Pomiędzy słowami (2017) - Nagrodzony m.in. na FPFF w Gdyni i WFF film Urszuli Antoniak z doskonałymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry. Dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności – imigracji.

8. Tajemnice Joan (2018) - Wciągająca historia szpiegowska z wielką miłością w tle. Zainspirowana niezwykłą, kontrowersyjną i prawdziwą historią brytyjskiej naukowiec, która zdradzała Rosji tajemnice przez cztery dekady, podczas pracy w obiekcie zajmującym się konstrukcją boby atomowej. Nieoceniona Judi Dench w roli głównej.

9. Wciąż ją kocham (2010) - Miłość zmusza nas do podjęcia najtrudniejszych decyzji w życiu… Piękna, porywająca i głęboka miłość, w którą ciężko jest nam uwierzyć, oraz rozstanie i poświęcenie w niezwykle wzruszającej historii. John i Savannah pochodzą z dwóch różnych światów, ale kiedy poznają się przypadkiem na plaży, natychmiast budzi się w nich wzajemne uczucie. Film w reżyserii Lasse Hallströma, wielokrotnie nominowanego do Oscara twórcy "Czekolady" i "Kronik Portowych". W rolach głównych zobaczymy najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia: Channinga Tatuma znanego z filmu "Step Up" oraz Amandę Seyfried z "Mamma Mia!"

10. Makbet (2015) - Producenci oscarowego "Jak zostać królem" przedstawiają ponadczasową opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. Krwawa gra o tron w średniowiecznej Szkocji z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych. Wiedźmy przepowiadają, wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi, świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.


Zapraszamy!



do góry