do góry
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
17 Lipiec 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia16 tys. zł, tyle uzbierano w ubiegłym roku podczas RAFAKO Półmaraton Racibórz. Pieniądze pomogły w rehabilitacji Wiktorii i Jurka Teraz pomocy potrzebuje Michał Junka, zmagający się z ciężkim schorzeniem nerek. Wesprzeć chłopaka można będzie startując w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Zapisy właśnie ruszyły: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3249.

27 sierpnia, o godzinie 9.00, czyli tuż przed biegiem głównym wystartuje Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód w całości przekazany zostanie na leczenie Michała Junki z Raciborza. 5,5- letni chłopiec od urodzenia zmaga się z ciężkim schorzeniem nerek. Wpisowe na mini półmaraton to zaledwie 20 zł- przy zapisach internetowych do 21 sierpnia. 30 zł – w biurze zawodów 26 sierpnia, w godz. 16.00 – 20.00 r. oraz 27 sierpnia w godz. 7.00 – 8.15.

Trasa wynosi tylko 2,109 m. Pokonać ją może każdy: dziecko (od 10 lat), nastolatek oraz dorosły. Wystarczy dopisać się do listy startowej, następnie zameldować na linii startu,  przebiec, przejść szybkim marszem czy przespacerować z kijkami. W tym biegu nie ma limitów liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla Michałka.

Pieniądze uzbierane z mini półmaratonu trafią na konto Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” z Raciborza. Podczas półmaratonu wolontariusze „Pracowni Przyszłości” będą też prowadzić kwestę do puszek. Całkowity dochód przekazany zostanie na rzecz Michałka Junki.

Dodatkowo uczestnicy mini półmaratonu, którzy pomyślnie ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Krążki będą takiej samej wielkości jak te z biegu głównego. Każdy, kto nie da rady przebiec 21 097 m, a brakuje mu ostatniej części medalu projektu 4Biegi Racibórz może ją zdobyć startując w mini biegu.

Warto pamiętać, że w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz nie liczy się wynik, lecz chęci, szczytny cel a przy okazji dobra zabawa.


Autor: Justyna Korzeniak/Adventure Media
***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania  będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków.***


III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi.
Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racibórz-377826059090363/.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H