Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
04 Grudzień 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Obrady Komitetu Rewitalizacji
Obrady Komitetu Rewitalizacji

Rewitalizacja to ożywienie zdegradowanych terenów gminy. Służy również rozwiązaniu negatywnych zjawisk społecznych. Gminny Program Rewitalizacji to dokument uchwalany przez radę gminy, w celu wskazania i umożliwienia działań rewitalizacyjnych na wyznaczonym obszarze.

Gmina Racibórz posiada Gminny Program Rewitalizacji Miasta opracowany na lata 2014 -2020. Obowiązkiem samorządu jest ocena aktualności i stopnia realizacji tego dokumentu, co najmniej raz na 3 lata.

W dniu dzisiejszym (4 grudnia 2019) odbyło się posiedzenie Komitetu Rewitalizacji. Komitet opiniuje ocenę dotychczasowych działań w zakresie rewitalizacji, jaką w postaci raportu wydał prezydent.

Obrady Komitetu Rewitalizacji
Obrady Komitetu Rewitalizacji

„Raport z realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Racibórz na lata 2014 -2020” to dokument podzielony na kilka części.
- W pierwszej części opracowania zawarto ogólne informacje nt. rewitalizacji oraz główne założenia raciborskiego GPR.
- W drugiej części raportu opisano, wyznaczony zgodnie z zapisami ustawy o rewitalizacji, obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji, oraz przedstawiono wyniki diagnozy Miasta Racibórz (w tym cele i kierunki działań GPR, które mają przyczynić się do rozwiązania zdiagnozowanych problemów i negatywnych zjawisk społecznych).
- W kolejnej części dokumentu przedstawione zostały przedsięwzięcia rewitalizacyjne z podziałem na przedsięwzięcia podstawowe (lista A) oraz dopuszczalne (lista B).
- W ostatniej, kluczowej części opracowania przedstawiono w syntetyczny sposób informacje nt. stopnia realizacji przedmiotowych przedsięwzięć wraz z określeniem wskaźników ich realizacji.

Obrady Komitetu Rewitalizacji
Obrady Komitetu Rewitalizacji

Członkowie Komitetu Rewitalizacji pozytywnie odnieśli się do stanowiska głowy miasta.

W załączeniu prezentacja, na podstawie której pracował Komitet. Zawarto tam. m.in. zadania, które w ramach rewitalizacji udało się już zrealizować.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Posiedzenie komitetu rewitalizacji - podsumowanie 19-12-04 14:41 4.43MB pobierz plik: Posiedzenie komitetu rewitalizacji - podsumowanie

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H