Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Racibórz gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Nadziei (..)

Racibórz gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich U20

2026-05-28

W sobotę, 6 czerwca na miejskim stadionie w Raciborzu odbędzie się wielkie lekkoatletyczne święto. Ponad 500 młodych sportowców z aż 6 krajów będzie rywalizować w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich U-20. Do sportowych zmagań staną reprezentanci Chorwacji, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Czech i Polski. Kibice mogą liczyć na starty rewelacyjnie zapowiadających się talentów i emocje na najwyższym europejskim poziomie.

Wielomecz startuje o godz. 10:00, ceremonia otwarcia rozpocznie się o godz. 12:45, a oficjalne zakończenie zaplanowano na godz. 20:15.

Organizatorem Turnieju Nadziei Olimpijskich International Match U20 jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. Partnerem wydarzenia są: Miasto Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystki.

Wielomecz lekkoatletyczny to drużynowe zawody, w których reprezentacje miast, regionów lub państw rywalizują ze sobą w pełnym zestawie konkurencji (biegi, skoki, rzuty, chód). Punkty przyznawane są za zajęte miejsca, a o zwycięstwie decyduje suma punktów całego zespołu.

Pełna rozpiska konkurencji do pobrania.

Zapraszamy do kibicowania!

 

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2026-05-28 Raciborz U20_Timetable.pdf
ilość pobrań: 83
Raciborz U20_Timetable.pdf 62.51KB zobacz

do góry