Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
30 Lipiec 2020
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Lewy brzeg Odry na wysokości przystani  zostanie zagospodarowany. Wkrótce ruszą prace.
Lewy brzeg Odry na wysokości przystani zostanie zagospodarowany. Wkrótce ruszą prace.

Jesienią przyszłego roku mieszkańcy i przyjezdni będą mogli podziwiać raciborskie, nadodrzańskie tereny z nowej perspektywy. W cieniu dębowych liści z widokiem na prawy brzeg Odry, przystań, miejską plażę i zamek w tle. Właśnie rusza inwestycja pn. „Zagospodarowanie bulwarów nadodrzańskich - lewy brzeg Odry”. Zadanie dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa. Dzisiaj (tj. 30.07) miasto przekazało plac budowy wykonawcy.

Na etapie składania wniosku do RPO wartość inwestycji została oszacowana na 3 mln 700 tys zł. Otrzymane dofinansowanie to 3 mln 114 tys zł. Po przetargu, do którego stanęła rekordowa liczba 17 oferentów – wartość zadania spadła do niecałych dwóch milionów złotych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Borbud – oferując 1 949 764 zł.

- Lewobrzeżne bulwary to dla mnie modelowy przykład finansowania inwestycji bez nadwyrężania budżetu miasta. W tej chwili mamy na to zadanie prawie 85% (83,8%) dofinansowania. Będziemy walczyć o 95% na co pozwalają nam przyznane środki i wartość zadania po przetargu. Dzięki temu niewielkim nakładem własnym zaoferujemy mieszkańcom nowe, atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji. - tłumaczy prezydent Raciborza Dariusz Polowy

Prace budowlane na lewobrzeżnych bulwarach ruszą jeszcze w sierpniu. Do września 2021 roku na wysokości przystani na Odrze na lewym jej brzegu wybudowany zostanie nowy ciąg pieszo-rowerowy i ścieżka rowerowa po koronie wałów. Wokół starego dębu zbudowane zostaną schody terenowe z ławkami pełniące funkcję widowni dla przystani na prawym brzegu Odry. Istniejące schody z terenu Placu Mostowego zostaną wymienione na nowe. Wymianie ulegnie także nawierzchnia przejazdu wałowego. Teren zostanie oświetlony. Pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

Rusza inwestycja na lewym brzegu Odry

30 lipiec 2020 12 zdjęć

Rusza inwestycja pn. „Zagospodarowanie bulwarów nadodrzańskich - lewy brzeg Odry”. Zadanie dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H