Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
07 Luty 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Sport od dawna jest znakiem rozpoznawczym Raciborza. Miasto to prawdziwa kuźnia utalentowanych zawodników, którzy rozsławiają barwy naszego kraju na całym świecie. Justyna Święty - Ersetic, Ryszard Wolny, Hubert Kostka i Monika Brzostek to tylko niektóre z nazwisk, które złotymi zgłoskami zapisały się w wielkiej księdze światowego sportu.

Talent sportowca nie eksploduje jednak jak gwiazda. Żebyśmy mogli przeczytać o sukcesach zawodników, jutrzejsza Justyna Święty - Ersetic musi najpierw wylać na treningach hektolitry potu, a nierzadko i łez. Musi poświęcić wiele czasu, który większość ludzi spędza na przyjemnościach. Przed medalem mistrzostw świata składa najpierw daninę złożoną z wyrzeczeń. Rzadkie chwile spędzone z rodziną, brak możliwości pełnego zaangażowania w pracę zawodową to tylko część ceny, którą musi zapłacić sportowiec, żeby znaleźć się na samym szczycie. Żeby ułatwić mu tę podróż Miasto Racibórz stara się pomóc przyznając obiecującym zawodnikom stypendia sportowe.

 

Pracę i zaangażowanie sportowców docenił Prezydent Dariusz Polowy decydując się na przyznanie stypendiów. Kwota, którą przeznaczono na ten cel to 44 tysiące 400 złotych. W puli najwięcej przypadło zawodnikom z klubu MKZ Unia Racibórz, któremu przypadło 24 750 zł. Po blisko 10 tysięcy złotych sięgnęła MKS - SMS Victoria Racibórz. Pieniądze trafiły także do zapaśników z klubu LKS Dąb Brzeźnica. W tym przypadku kwota sięgnęła wysokości 8550 zł. Na liście klubów, którym przyznano środki na stypendia sportowe jest także SKSG Odra Racibórz, która otrzymała na ten cel 1500 zł.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H