Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/ULOTNE PIĘKNO - Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy (..)

ULOTNE PIĘKNO - Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy fotografii

2026-05-08

W ramach Tygodnia Bibliotek, Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON działające ponad 20 lat przy Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zapraszają 13 maja na wernisaż wystawy fotografii Patrycji Sobczyk i Dawida Pawlara. 

Patrycja Sobczyk - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu i Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (kierunek: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych). Dyplom z fotografii na obu etapach edukacji.

Dawid Pawlar - student roku dyplomowego Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (kierunek: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych). Aktualnie realizuje dyplom z zakresu fotografii.

To kolejna z wystaw członków FOTON-u rozpoczynająca 21-szy rok działalności i promująca twórczość młodych pasjonatów fotografii. Tym razem fotografików przyrody. Patrycję fascynuje barwa światła w krajobrazie. Dawid zajmuje się obserwacją życia fauny w środowisku naturalnym oraz utrwalaniem w kadrze szczególnych momentów fotograficznych.

Wernisaż odbędzie się w środę 13 maja o godz. 17:00 w Galerii Gawra Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Serdecznie zapraszamy!

do góry