Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zbiórka Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego

Zbiórka Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego

2026-05-12

Urząd Miasta Racibórz serdecznie zaprasza do udziału w akcji proekologicznej. Już 16 maja 2026 r. przeprowadzona zostanie kolejna Zbiórka Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tej okazji i oddania niepotrzebnych urządzeń w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami ochrony środowiska. Przekazując zużyty sprzęt do punktów zbiórki, przyczyniamy się do ograniczenia ilości odpadów, które mogłyby trafić do środowiska, a tym samym dbamy o nasze miasto i przyszłe pokolenia.

Zbiórka będzie prowadzona w godzinach 8:00 – 15:00 w dwóch  lokalizacjach:

  • Centrum: plac obok hipermarketu E.Leclerc

  • Ostróg: plac parkingowy naprzeciwko kościoła

Przypominamy, że na oficjalnej stronie miasta dostępna jest praktyczna pomoc dla każdego mieszkańca. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.raciborz.pl/dla_mieszkancow/gospodarka_odpadami. Wpisując nazwę dowolnego przedmiotu, szybko dowiedzą się Państwo, do którego pojemnika powinien on trafić lub gdzie można go zutylizować.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2026-04-23 Plakat zbiórka.pdf
ilość pobrań: 59
Plakat zbiórka.pdf 99.49KB zobacz

do góry