Strona główna/Urząd/Aktualności/EKO-AKTYWNA SZKOŁA

EKO-AKTYWNA SZKOŁA

2026-04-20

W piątek 17 kwietnia na terenie lodowiska Piastor odbyło się wydarzenie EKO-AKTYWNA SZKOŁA w ramach projektu pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu”. To część inwestycji B1.1.3 „Termomodernizacja instytucji edukacyjnych” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Na hali lodowiska oprócz zajęć sportowych zaprezentowały się następujące instytucje:

  • SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności
  • Politechnika Śląska
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Raciborzu
  • Lasy Państwowe
  • Skrzydlaty Racibórz
  • Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry

Operatorem programu jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt obejmuje m.in. poprawę efektywności energetycznej budynku – od ocieplenia po wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

kpo

 

do góry