EKO-AKTYWNA SZKOŁA
2026-04-20
W piątek 17 kwietnia na terenie lodowiska Piastor odbyło się wydarzenie EKO-AKTYWNA SZKOŁA w ramach projektu pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu”. To część inwestycji B1.1.3 „Termomodernizacja instytucji edukacyjnych” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Na hali lodowiska oprócz zajęć sportowych zaprezentowały się następujące instytucje:
- SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności
- Politechnika Śląska
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Raciborzu
- Lasy Państwowe
- Skrzydlaty Racibórz
- Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry
Operatorem programu jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt obejmuje m.in. poprawę efektywności energetycznej budynku – od ocieplenia po wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
