Pół wieku wspólnej drogi
21 kwietnia 2026 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego jubilaci świętowali 50. rocznicę ślubu – dowód wzajemnego szacunku i niesłabnącego uczucia.
W uznaniu za trwałość więzi małżeńskiej, Prezydent RP przyznał parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu głowy państwa, uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz Prezydent Miasta Jacek Wojciechowicz, którym towarzyszyła Zastępca Kierownika USC Urszula Ziaja.
W gronie odznaczonych znaleźli się Państwo:
- Elżbieta i Henryk Napieralscy
- Jadwiga i Bolesław Piątek
- Anna i Leszek Szajna
- Elżbieta i Andrzej Wróblewscy
- Danuta i Mieczysław Ziemba
- Maria i Józef Jurczykowscy
- Krystyna i Marian Polaczy
Całość wydarzenia dopełniły gratulacje, symboliczne kwiaty oraz chwile wzruszenia, które towarzyszyły wspólnym wspomnieniom sprzed pięciu dekad.