Strona główna/Urząd/Aktualności/Pół wieku wspólnej drogi

Pół wieku wspólnej drogi

2026-04-21

21 kwietnia 2026 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego jubilaci świętowali 50. rocznicę ślubu – dowód wzajemnego szacunku i niesłabnącego uczucia.

W uznaniu za trwałość więzi małżeńskiej, Prezydent RP przyznał parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu głowy państwa, uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz Prezydent Miasta Jacek Wojciechowicz, którym towarzyszyła Zastępca Kierownika USC Urszula Ziaja.

W gronie odznaczonych znaleźli się Państwo:

  1. Elżbieta i Henryk Napieralscy
  2. Jadwiga i Bolesław Piątek
  3. Anna i Leszek Szajna
  4. Elżbieta i Andrzej Wróblewscy
  5. Danuta i Mieczysław Ziemba
  6. Maria i Józef Jurczykowscy
  7. Krystyna i Marian Polaczy

Całość wydarzenia dopełniły gratulacje, symboliczne kwiaty oraz chwile wzruszenia, które towarzyszyły wspólnym wspomnieniom sprzed pięciu dekad.

10 zdjęć

Pół wieku wspólnej drogi

do góry