• Język migowy
  • BIP

Maj w kinie Przemko

2023-05-08
 

Raciborskie Centrum Kultury przedstawia repertuar Kina Przemko w Raciborzu na MAJ:

11 maja godz. 17.00 "Druga Solidarność miejska" w ramach cyklu Solidarność w Raciborzu. Wstęp wolny.

11 maja godz. 18.00 "Podejrzana" (gat. Kryminał/Romans; prod. Korea Południowa, czas: 138 min) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego PULS.

Opis filmu: Bohaterem thrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się w głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła? "Podejrzana" brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=QxHhqC4EAj4

18 maja godz. 18.00 dramat "Cicha ziemia" (prod. Polska, Czechy, Włochy; czas: 113 min) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego PULS.

Opis filmu: Anna (Żulewska) i Adam (Dymecki) wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

Zwiastun: https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Cicha+ziemia+Zwiastun+nr+1-61607

Bilety w cenie: 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz na www.biletyna.pl (honorowane raciborskie karty: "Senior 60+" oraz "Rodzina+")

 

do góry