Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborscy sportowcy nagrodzeni przez prezydenta

Raciborscy sportowcy nagrodzeni przez prezydenta

2023-05-17
Prezydent Dariusz Polowy wręczył nagrody za osiągnięcia sportowe
Prezydent Dariusz Polowy wręczył nagrody za osiągnięcia sportowe

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy nagrodził raciborskich sportowców za wybitne osiągnięcia w roku 2022. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 4, 8 i 16 maja. Przyznane nagrody finansowe mają na celu wspieranie dalszego rozwoju sportowego, a także są wyrazem uznania ze strony samorządu dla raciborskich atletów.

 Ponad pięćdziesięciu laureatów

Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięte wyniki sportowe, wkład w proces szkolenia służący osiąganiu wysokich wyników sportowych i inne osiągnięcia w działalności sportowej w 2022 r. w bieżącym roku odebrało 53 medalistów Mistrzostw Polski w 9 dyscyplinach sportowych, 13 trenerów i 2 osoby działające na rzecz rozwoju sportu w Raciborzu.

Największy sukces sportowy w 2022 r. odniósł Sebastian Jezierzański. Zawodnik LKS Dąb Brzeźnica zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Punktowane miejsce zdobył na tej imprezie również Patryk Ołenczyn. Patrycja Sperka zawodniczka  MKZ Unia Racibórz wywalczyła punktowane miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorek w zapasach kobiet, a Kamil Czarnecki z tego samego klubu punktował na Mistrzostwach Europy U – 23 w zapasach w stylu klasycznym. 

Nagrody wręczone

Wręczenie nagród zawodnikom i trenerom  Łamatora Racibórz było ostatnim akcentem uhonorowania raciborskich sportowców, trenerów i innych osób wyróżniających się w działalności sportowej. Wśród młodych zawodników brazylijskiego ju – jitsu było 7 medalistów Mistrzostw Polski. Nagrodzeni zostali również dwaj trenerzy. Prezydent odwiedził sportowców w hali sportowej na ulicy Chełmońskiego, gdzie na co dzień trenują.

Wcześniej 4 maja br. Prezydent odwiedził zapaśników Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz w obiekcie sportowym na Placu Jagiełły. Za sukcesy sportowe – medale wywalczone na Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nagrodę odebrało 20 sportowców. Prezydent nagrodził również 7 trenerów tej olimpijskiej dyscypliny sportu.

Tego samego dnia wczesnym popołudniem na przystani przy „starych” bulwarach nadodrzańskich nagrody odebrali medaliści Mistrzostw Polski w SUP – stand up paddle. Popularność tej dyscypliny sportu stale rośnie, a Racibórz jest gospodarzem zawodów Odra SUP CUP, wpisanych do kalendarza imprez Związku Sportowego SUP (3 – 4 września 2023 r.).   

Zapaśników stylu wolnego, dziewczęta rywalizujące w zapasach kobiet, lekkoatletów, pływaków, zawodników uprawiających japońską szermierkę IAIDO, ratownictwo wodne, a także taniec sportowy na poziomie mistrzowskim Prezydent gościł w urzędzie miasta w dniu 8 maja. Tego dnia nagrody odebrało także 4 trenerów i dwie osoby za osiągnięcia w działalności sportowej.

Prawie 40 tys. zł na nagrody

Łączna kwota przeznaczona na nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie sportu wyniosła 39.300,00 zł. Laureaci otrzymali także pamiątkowy dyplom od włodarza miasta z wyrazami uznania za wytrwałość i ambicję sportową. Podczas spotkań ze sportowcami prezydent osobiście pogratulował laureatom wyników i podkreślał jak ważna jest dyscyplina oraz samozaparcie w dążeniu do osiągnięcia celów.

Miasto postanowiło w szczególny sposób wyróżnić i wesprzeć w dalszym rozwoju sportowców, którzy wyróżniają się na arenach krajowych i międzynarodowych. Sportowymi ambasadorami Raciborza są Justyna Święty-Erstic (lekkoatletyka) i Jakub Ciesielski (taniec towarzyski). Do tego grona wkrótce dołączy Sebastian Jezierzański.

 

do góry