• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Filary Ziemi Raciborskiej przyznane

Filary Ziemi Raciborskiej przyznane

2017-09-29
Jerzy Wiśniewski fot. fb
Jerzy Wiśniewski fot. fb
 

Tegoroczna Gala Filar Ziemi Raciborskiej odbyła się nie jak to wcześniej bywało w murach Domu Strzeleckiego RAFAKO, a w Hotelu Racibor. Uroczystość poprzedziło II Raciborskie Forum Gospodarcze, podczas którego omówiono wiele istotnych tematów związanych z rozwojem lokalnej gospodarki i przedsiębiorczości.

-
Uroczystość wręczenia Filarów Ziemi Raciborskiej już na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla Raciborza, co bardzo nas cieszy i jeszcze mocniej utwierdza w tym, co robimy. Nagroda doskonale obrazuje nasze intencje uhonorowania przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych, które w szczególny sposób przyczyniają się do gospodarczego i społecznego rozwoju Raciborszczyzny i są jej ostoją. W tym roku udało nam się połączyć forum gospodarcze z rozdaniem statuetek. To dobry kierunek i mam nadzieję, że w latach następnych taką formułę uda nam się kontynuować - przyznaje Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Do tej pory przyznano 55 statuetek. Laureatów wyłania 9-osobowa kapituła, w której zasiadają przedstawiciele Raciborskiej Izby Gospodarczej, Prezydenta Miasta Racibórz, Starosty Powiatu Raciborskiego, Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Okresni Hospodarskiej Komory Opava i reprezentanci laureatów z lat poprzednich.

Oceniając kandydatów grono to kieruje się m.in. wysoką jakością oferowanych przez nich wyrobów i usług, historią oraz perspektywami rozwoju firmy, jej dbałością o ochronę środowiska, a także wspieraniem inicjatyw lokalnych, kulturalnych i charytatywnych. Przy wyborze laureatów równie istotne są: działalność na rzecz promocji miasta i powiatu raciborskiego, współpraca z samorządem terytorialnym i współpraca transgraniczna.

W tym roku kapituła przyznała osiem nagród w kategoriach: „Firma”, „Rzemiosło”, „Działalność społeczna” i „Współpraca transgraniczna”.

W kategorii firm:

Admar Spółka Jawna Izabela Hampel, Piotr Hampel

Apteka pod Różami

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Madag S.C. Adam Głombik i Joanna Głombik

SGS Service Systemy Grzewcze i Sanitarne Sp. z o.o.

Biuro Projektów PROFIM S.C. Michalaszek Mirosław, Michalaszek Alicja

W kategorii rzemiosło: Foto-Tkacz Maciej Kuska

W kategorii społecznej: Lucyna i Marek Rajczykowscy

W kategorii współpraca transgraniczna - firma czeska: MODEL OBALY a.s.


Organizatorem wydarzenia była Raciborska Izba Gospodarcza, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Prezydent Miasta Racibórz oraz Starosta Raciborski. W tym roku uroczystość prowadził znany dziennikarz Marek Czyż (Nowa TV). Dla zaproszonych gości wystąpił męski kwartet instrumentalistów Etnos Ensemble.


* * *

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

Autor zdjęć: Katarzyna Ekiert / Adventure Media

 

do góry