Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

O Raciborzu

Szanowni Państwo

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do inwestowania w Raciborzu.
Co Wam oferujemy?
Znajdziecie u nas doskonałej jakości tereny inwestycyjne. Są to tereny, które już zostały uzbrojone, do których prowadzą drogi dojazdowe dostosowane do transportu ciężarowego, lub które już wkrótce takie się staną. Możecie u nas liczyć również na szereg preferencyjnych ulg podatkowych, które sprawią, że produkcja w Raciborzu naprawdę będzie dla Was zyskownym przedsięwzięciem.
Oferujemy Wam zarówno zwolnienia na poziomie lokalnym oraz wynikające z faktu, że posiadamy tereny inwestycyjne w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Proponujemy Wam również wsparcie w postaci dotacji na modernizację źródeł ciepła w Waszych zakładach i zakupów grupowych w ramach Raciborskiej Izby Gospodarczej.
Wiem, że dzisiaj biznes szuka nie tylko terenów inwestycyjnych i ulg podatkowych, ale także miejsca, gdzie przedsiębiorca nie będzie zmuszony tracić czasu na poruszanie się w gęstwinie przepisów. To przede wszystkim nasza robota. W magistracie utworzyliśmy specjalny Referat Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora, który pomoże Wam w załatwianiu formalności i uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń. Możecie liczyć również na nas, jeśli chodzi o promocję Waszych firm poza Raciborzem.
Gwarantuję Wam, że  robimy wszystko, aby zapewnić Wam dobrego pracownika. Jako jedyni na Górnym Śląsku możemy poszczycić się Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, która nie tylko kształci w wymiarze teoretycznym, ale także zapewnia doskonałe przygotowanie praktyczne. Jako jedni z nielicznych w regionie zdecydowaliśmy się na wynajem mieszkań z miejskiego zasobu komunalnego dla Waszych pracowników.
Pieniądze to bardzo dużo, ale nie wszystko. Racibórz jest nie tylko świetnym miejscem, by zainwestować. To również fantastyczne miejsce do życia. Otacza nas wspaniała przyroda, a nasze zabytki są chlubą całego regionu. Mamy u siebie najlepszy w całym Subregionie aqua park, otacza nas sieć ścieżek rowerowych, otworzyliśmy miejską plażę. Bynajmniej nie jest to nasze ostatnie słowo, bo cały czas w mieście pojawiają się nowe atrakcje.

Zapraszam Was do inwestowania w Raciborzu.

Z wyrazami szacunku
Jacek Wojciechowicz
Prezydent Miasta Racibórz

 

 

do góry