• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Forum Gospodarcze już 28 września!

Forum Gospodarcze już 28 września!

2017-09-13
 

Wielkimi krokami zbliża się II Raciborskie Forum Gospodarcze, połączone tym razem z
V edycją Międzynarodowej Gali „Filar Ziemi Raciborskiej”. Podczas gali prestiżowe statuetki otrzymają firmy oraz osoby prywatne przyczyniające się do gospodarczego i społecznego rozwoju Raciborszczyzny. Wydarzenia odbędą się 28 września w Hotelu Racibor.


V Międzynarodowa Gala Filar Ziemi Raciborskiej i Forum Gospodarcze

Czwartek, 28 września śmiało można nazwać raciborskim dniem przedsiębiorczości, ponieważ na ten właśnie dzień zaplanowano dwa istotne wydarzenia dla lokalnej gospodarki. Od rana w hotelu Racibor przy ul. Wojska Polskiego odbywać się będzie II Raciborskie Forum Gospodarcze. Poprowadzi je znany dziennikarz Marek Czyż (Nowa TV), a wśród zaproszonych gości jest m.in. Belg Luk Palmen, menedżer projektów w zakresie zarządzania MŚP, innowacji, rozwoju technologii oraz zarządzania klastrami. Wykłady wygłoszą przedstawiciele Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Celem Forum jest przede wszystkim promocja gospodarcza Raciborza, w tym terenów inwestycyjnych.

Podobny cel od 9 lat przyświeca Gali „Filar Ziemi Raciborskiej”, której organizatorami są Raciborska Izba Gospodarcza, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Prezydent Miasta Racibórz oraz Starosta Raciborski. Od 5 lat, gdy gala nabrała międzynarodowego charakteru patronat nad wydarzeniem sprawuje Okresni Hospodarska Komora Opava.

- Nasza gala, mimo stosunkowo krótkiej tradycji, już wpisała się w kalendarz biznesowych wydarzeń regionu. Cieszę się, że co roku wręczeniem statuetek „Filar Ziemi Raciborskiej” możemy podkreślić znaczenie kolejnych firm naszego powiatu. W tym roku ma ona charakter wyjątkowy, bowiem przed wydarzeniem odbywać się będzie Forum Gospodarcze, na którym z pewnością poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia związane z raciborską gospodarką i możliwościami rozwoju dla lokalnych przedsiębiorców. Powiat raciborski ma potencjał gospodarczy, tereny inwestycyjne, co potwierdza chociażby fakt, że tutaj, w niewielkim mieście od prawie 70 lat działa RAFAKO, liczące się w branży energetycznej na niemal całym świecie, niezwykle prężnie rozwija się firma EKO-OKNA. Mamy też producenta słodyczy Mieszko, jest Carbon i wiele innych, które produkują na rynek lokalny i zagraniczny. Ponadto ten rok wyjątkowy jest także dla samego Raciborza, bowiem miasto obchodzi 800-lecie nadania praw miejskich. Mamy powody do dumy i świętowania – podkreśla Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Zaszczytne statuetki „Filar Ziemi Raciborskiej” przyznawane są firmom oraz osobom fizycznym, które w znaczący sposób przyczyniają się zarówno do gospodarczego, jak i społecznego rozwoju Raciborza i powiatu raciborskiego. Nagroda przyznawana jest w kategoriach: firmy, rzemiosło, społeczna oraz za współpracę transgraniczną dla podmiotu z Czech.

Zwycięzców tegorocznej gali poznamy 28 września br. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Racibor, rozpoczęcie zaplanowano na godz. 18.30.

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

do góry