Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Już 6 kwietnia - Forum Gospodarcze w Raciborzu

Już 6 kwietnia - Forum Gospodarcze w Raciborzu

2016-03-03
 

Już 6 kwietnia czeka nas Forum Gospodarcze „Zainwestuj u Nas”. Gospodarzem wydarzenia będzie Miasto Racibórz. Forum w zamyśle ma być miejscem wymiany poglądów, doświadczeń, dobrych praktyk, ale także nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Na Forum Prezydent Raciborza Mirosław Lenk zaprezentuje także nowe tereny inwestycyjne w mieście (przy ul. Bartka Lasoty i na Ostrogu).

 

Na uczestników Forum czeka panel dyskusyjny dotyczący inwestycji w strefie ekonomicznej. W tej kwestii niezwykle cenny z pewnością będzie głos Wiceprezesa KSSE Andrzeja Zabieglińskiego, który odpowie na pytanie: - Kto i dlaczego inwestuje w SSE? Dlaczego warto inwestować w SSE? -


Firma Koltech, która jako pierwsza zainwestowała w strefie gospodarczej w Raciborzu, produkuje nowoczesne obrabiarki.

 

Głównym punktem Forum będzie uroczyste podpisanie formalnego porozumienia Miasta Racibórz z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PAIiIZ to agencja rządowa, do której głównych zdań należy m.in.: zachęcanie zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w Polsce, pomoc przy wyszukiwaniu atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, doradztwo inwestycyjne, zapewnianie stałego dostępu do informacji gospodarczych.

 

W programie forum przewidziano również wizytę w fabryce jednego z raciborskich „Diamentów Forbesa' – Koltechu, w której produkowane są supernowoczesne obrabiarki eksportowane na cały świat. Koltech jako pierwsza firma ulokowała swoją produkcję w raciborskiej strefie ekonomicznej.

Forum odbędzie się w Pałacyku Myśliwskim RAFAKO.

 

(Zdjęcia zostały udostepnione przez firmę Koltech. Za możliwość skorzystania z fotografii dziękujemy)

do góry