Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Mieszko S.A. chce inwestować w Raciborzu

Mieszko S.A. chce inwestować w Raciborzu

2019-03-12Mieszko S.A. chce zainwestować w Raciborzu. W tej sprawie Zarząd spółki spotkał się w Urzędzie Miasta z Prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym. Prezydent zaoferował pomoc i wsparcie administracji przy realizacji inwestycji.

Planowane zadania to na razie tajemnica handlowa spółki. Wiadomo jednak, że chodzi o rozbudowę możliwości produkcyjnych raciborskiego producenta słodyczy. Prezydent Polowy rozmawiał o tym z Prezesem Spółki, Juozasem Daunysem oraz Iwoną Niewrzoł, członkiem Zarządu/Dyrektor Finansowym oraz Bogusławem Buchalikiem, kierownikiem do spraw zakupów Mieszko S.A.
Rozmowy toczyły się w przyjaznej atmosferze. Inwestorzy wyszli z gabinetu prezydenta z deklaracją współpracy i wsparcia ze strony samorządu.

Mieszko S.A. powstała w 1993 r. w Raciborzu na bazie połączenia zakładów cukierniczych Ślązak i Raciborzanka. Produkcja słodyczy odbywała się w dawnym budynku wieży ciśnień przy ulicy Starowiejskiej. Wkrótce otwarto drugi zakład przy ul. Opawskiej. Z wejściem na giełdę firma przeniosła siedzibę i zwiększyła zasięg. Obecnie słodycze produkowane w Raciborzu są powszechnie doceniane na rynkach międzynarodowych.

do góry