Strona główna Invest in Raciborz Aktualności gospodarcze
28 Maj 2019
kategoria:
Aktualności Gospodarcze
 

W Raciborzu trwa proces modernizacji oświetlenia ulicznego. Dzięki nowym latarniom zaopatrzonym w diody LED miasto zaoszczędzi sporo energii. W skali roku odciąży to budżet o ponad ćwierć miliona zł. Na dodatek więcej światła przy przejściach dla pieszych to większe bezpieczeństwo.

Nowoczesne oświetlenie ledowe jest bardzo istotne ze względów ekologicznych, ponieważ obniży poziom emitowanego dwutlenku węgla. Nowoczesny wygląd latarni znacznie poprawi estetykę uliczną miasta. Wymieniona zostanie również część słupów, które do tej pory były betonowe.

Nowe oprawy podnoszą również poziom bezpieczeństwa gdyż świecą jaśniej niż dotychczasowe lampy sodowe. Widoczne jest to szczególnie na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.

Montowane oprawy są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Dzięki zastosowaniu diod LED nie wymagają skomplikowanych czynności konserwacyjnych.

Projekt pn. „Poprawa efektywności oświetlenia w mieście Racibórz, poprzez wymianę istniejącego oświetlenia na oświetlenie o wyższej efektywności energetycznej” rozpoczął się w 2017 r. Zadanie podzielono na etapy.

Obecna część inwestycji ma się zakończyć w czerwcu 2019 r. Całkowity koszt zadania to prawie 3,5 mln zł, z czego 1,1 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.

Nowe oświetlenie w Raciborzu

28 maj 2019 11 zdjęć

W Raciborzu trwa proces modernizacji oświetlenia ulicznego. Dzięki nowym latarniom zaopatrzonym w diody LED miasto zaoszczędzi sporo energii

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H